Tip#006: Na velikosti záleží

Jestli v posteli, nevím. V Gmailu ale na velikosti záleží určitě. Když to přepísknete, ukáže vám po přečtení části newsletteru toto:

orez

Gmail vaši zprávu ořízne. Stane se tak v okamžiku, kdy její datová velikost přesáhne 102 kB. Limit se přitom týká pouze zaslaného html dokumentu, obrázky stahované externě se nepočítají. Celou zprávu jde pak zobrazit kliknutí na „View entire message“.

Proč je to problém?

  • Adresát newsletteru vidí jen jeho část. Co když zůstane nejdůležitější sdělení pod ořezem?
  • Adresát nevidí odhlašovací link. Pokud jej tedy máte na místě, kde bývá nejčastěji – v patičce. Co udělá adresát, který se chce odhlásit a nenajde možnost, jak to udělat? Správně, klikne na Spam.
  • Co je asi nejhorší – pokud si otevřete „message clipped“ newsletter na mobilu, chybí odkaz na zobrazení plné verze. Jsou tam jen tři tečky. Neklikatelné. Odkaz „View entire message“ ve zprávě není.

Řešení

  • Smažte všechno, co je v html newsletteru navíc a co se smazat dá.  Vždycky se dá něco ubrat – komentáře, duplicitní formátovací značky, bílá místa. Každý ušetřený byte se počítá.
  • Před rozesílkou zkopírujte kód newsletteru do textového editoru (třeba PSPad) a zobrazte si jeho datovou velikost.

Pokud tvoří většinu vaší databáze pro e-mailing odběratelé s Gmailem, zapište si –
s Gmailem na velikosti záleží. Dobré je to, co je pod 102 kB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>